Jasne lokale szybciej się sprzedają

Przejdź do listy wpisów

Na rynku pierwotnym przybywa mieszkań jasnych, przestronnych, dobrze doświetlonych światłem naturalnym. Deweloperzy wiedzą, że takie mieszkania sprzedają się najlepiej. Wszelkie rozwiązania, które zapewniają większą ilość światła słonecznego przyciągają klientów.

Deweloperzy dbają więc o to, by mieszkania miały panoramiczne okna, duże drzwi balkonowe a nawet o podział mieszkania na strefę dzienną i nocną. Pomieszczenia, takie jak sypialnie są najczęściej usytuowane od strony północnej, a pomieszczenia, w których spędzamy większą część dnia – od strony południowej. W obecnym prawie jest zapis, że przynajmniej jedno z pomieszczeń w mieszkaniu musi mieć zapewnione trzygodzinny czas nasłonecznienia. Deweloperzy dbają również, aby choć z jednej strony mieszkanie otaczał teren zielony.

Większe nasłonecznienie przekłada się również na mniejsze zużycie prądu, a co za tym idzie mniejsze rachunki i mniejsze zużycie środowiska. Dobrze doświetlone mieszkanie to również lepszy komfort dla jego mieszkańców – lepsze samopoczucie.