Kopernika 21 oddany do użytku

Przejdź do listy wpisów

Firma doradcza Walter Herz, odpowiedzialna za komercjalizację warszawskiego biurowca KOPERNIKA 21 poinformowała, że do budynku wprowadzili się pierwsi najemcy

W ekskluzywnym, butikowym biurowcu o powierzchni 670 mkw., który stanął przy ulicy Kopernika w Warszawie większość powierzchni została już wynajęta. Reprezentacyjny obiekt uzupełnia pierzeję pomiędzy ulicą Ordynacką i Kopernika, przywracając tym samym przedwojenny ład architektoniczny kolejnemu miejscu w obrębie Traktu Królewskiego w rejonie Nowego Światu. Nowy adres na mapie biurowej Warszawy przyciąga najemców.

Budynek został ukończony w lutym br., a obecnie przy Kopernika 21 dostępne są już tylko biura o metrażu 50 mkw. usytuowane na czwartym i piątym piętrze w budynku. Nie została podpisana jeszcze także umowa na powierzchnię 240 mkw., która znajduje się na parterze i przeznaczona jest na działalność handlowo-usługową. Jak deklarują jednak doradcy Walter Herz, w tej sprawie prowadzone są negocjacje z właścicielami prestiżowej restauracji, które są już na zaawansowanym poziomie. Do grona najemców dołączy także niebawem prawdopodobnie jedna z renomowanych kancelarii prawnych, z którą również kontynuowane są rozmowy.

Wśród firm, które wprowadziły się już do biurowca znajduje się między innymi klinika GabClinic i działająca w obszarze IT firma Vowos. Przedstawiciele Walter Herz przyznają, że poza świetnym standardem biur, firmy poszukujące powierzchni w centrum Warszawy przekonuje przede wszystkim lokalizacja obiektu, usytuowanego w sąsiedztwie stacji metra Nowy Świat. – W budynku oferowane są biura w bardzo dobrym standardzie wykończenia, które są gotowe by od razu podjąć w nich pracę. Powierzchnia jest doskonale doświetlona, dzięki przestronnym oknom, które wpisują się w szklaną elewację biurowca – zaznacza Mateusz Dembski z Walter Herz.

????????????????????????????????????


KOPERNIKA 21, projektu architektów z pracowni Grupa 5 Architekci, wyróżnia efektowna, półkolista bryła. Budynek ukształtowany został w podziale na szerszy dwukondygnacyjny cokół, na którym ustawiona została czteropiętrowa wieża z lekko wycofaną, ostatnią kondygnacją. Szklanej elewacji budynku smaku dodają elementy wykonane z jasnego piaskowca oraz granitu o zróżnicowanej fakturze kamienia i granitowej barwie. Wzdłuż południowej ściany budynku od strony Ordynackiej został zaaranżowany podcień, akcentujący wejście do części usługowej. Wejście do holu głównego części biurowej usytuowane zostało od strony zachodniej. Układ budynku zapewnia niezależne przejście do wszystkich biur z holu windowego na każdej z kondygnacji. Inwestorem projektu jest spółka Kopernika 21 Sp. z o.o.

Autor: Walter Herz