Niezwykły dom z ogrodem * pod lasem * Puszczykowo

domy wolnostojący • na sprzedaż • rynek wtórny • Puszczykowo • Mikołaja Kopernika

2 300 000  • 350 
6 571 zł za m2

6 pokoi • 1 łazienka • budynek 1 piętrowy • Rok budowy: 1980

 Kontakt

Pragniesz zamieszkać w malowniczym otoczeniu lasów i jezior, w fantastycznym mieście-ogrodzie zwanym zielonymi płucami Poznania, w którym zachował się unikatowy klimat przedwojennego kurortu? Spełnij swoje marzenie o domu w Puszczykowie, kupując tę niezwykłą nieruchomość położoną w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego!

Prezentuję na sprzedaż jednorodzinny wolnostojący dom z ogrodem o pow. ok. 350 m² zlokalizowany na działce o pow. 1270 m². Nieruchomość usytuowana niedaleko centrum Puszczykowa przy zacisznej ulicy, w odległości 300 m od lasu i 550 m od skrzyżowania z ulicą Poznańską, przy której skupia się handlowe i towarzyskie życie miasteczka, pełnej sklepików, kawiarenek i punktów gastronomicznych. Ta idealna lokalizacja łączy w sobie sąsiedztwo leśnego zacisza i szybki dostęp do miejskiej infrastruktury.

Nietuzinkowy budynek zaprojektował znany poznański architekt Jan Dudek-Kornecki, a wg tego projektu powstały jedynie cztery domy (dostępna pełna dokumentacja projektowa). Uwagę zwraca wysoka jakość wykonania oraz najwyższej jakości materiały użyte do budowy i wykończenia domu.

Budynek wybudowany w latach 80-tych XX w., 2-kondygnacyjny, podpiwniczony o niezwykłej formie ze stropodachem częściowo płaskim, częściowo stromym. Ściany z cegły pełnej, cokół z piaskowca, elewacja otynkowana i pokryta drewnianymi deskami. Loggia oraz fantastyczne patio z piaskowca!

Ponadczasowe i funkcjonalne wnętrza zachowane w świetnym stanie zachwycają elegancją i oryginalnymi detalami:
- wysoki sufit nad salonem dający poczucie przestrzeni (6 m w szczycie!),
- antresola z biblioteką i z wyjściem na balkon,
- parkiet z litego drewna modrzewiowego,
- dębowe schody spiralne ze zdobieniami,
- marmurowe łazienki i owalne lustra w złoconych ramach,
- marmurowy kominek w salonie dziennym z oryginalną kratą z mosiądzu,
- drewniane szafy biblioteczne na antresoli z fazowanymi szybami - wg indywidualnego projektu,
- drewniana garderoba na piętrze i drewniane szafy w zabudowie na parterze - wg indywidualnego projektu,
- wspaniała sypialnia z dwoma dużymi narożnikowymi oknami z widokiem na ogród i wyjściem na loggię,
- listwy zasłaniające karnisze,
- marmurowe parapety,
- duże okna w piwnicy w drewnianych czarnych ramach z żółtymi przeszkleniami (pomieszczenie z barem).

ZESTAWIENIE POMIESZCZEŃ:
I. PARTER - 131,9 m² (pow. z garażem)
- salon z kominkiem - 31,50 m²,
- jadalnia z wyjściem na patio - 29,40 m²,
- kuchnia - 11,70 m²,
- spiżarnia - 1,8 m²,
- toaleta - 5 m²,
- garderoba z szafami w zabudowie - 5 m²,
- hall/komunikacja - 23 m²,
- wiatrołap - 2,5 m²,
- garaż - 22 m².
Wysokość - salon z kominkiem 6 m w szczycie, pozostałe pomieszczenia - ok. 2,20 m.

II. PIĘTRO - 95,21 m²:
- sypialnia z wyjściem na loggię - 28 m²,
- pokoje - 11,5 m², 10 m²,
- antresola (biblioteka) + komunikacja - 26,11 m²,
- łazienka z wanną i z bidetem - 9 m² + 3,10 m²,
- WC - 1,5 m²,
- garderoba z szafami w zabudowie - 6 m².
Wysokość - 2,6 m.

III. PIWNICA - 128,48 m²:
- pomieszczenie z barem i z kominkiem - 41,18 m²,
- pokój - 31,50 m²,
- pomieszczenia gospodarcze - 23,40 m², 10 m², 4,4 m²,
- hall/komunikacja - 18 m².

MEDIA: prąd, gaz, woda, kanalizacja, linia telekomunikacyjna. Ogrzewanie gazowe - w piwnicy piec 2-funkcyjny.

Zjawiskowy, zatopiony w zielni ogród porastają różne gatunki iglaków (w tym wysokie świerki), brzozy, rododendrony i winobluszcz okalający częściowo budynek.

Od wiosny aż do jesieni ulubionym miejscem domowników na relaks jest urokliwe patio z widokiem na ogród, sąsiadujące z jadalnią. Spędza się tu długie wieczory przy kominku, nawet w chłodniejsze dni.

Działka o pow. 1270 m² w kształcie prostokąta o wymiarach 25 m (front) x 39 m posiada dwa wejścia i dwie bramy wjazdowe: od ulicy Kopernika oraz od zacisznej ulicy Pieszej (droga bez przejazdu).

W bryle domu garaż o pow. 22 m² na dwa samochody (przejście do garażu z części mieszkalnej). Ogrodzenie z piaskowca i grubych drewnianych desek. Podjazd i podejście z płytek granitowych o nieregularnym kształcie. Na działce budynek gospodarczy o pow. ok. 40 m² pełniący funkcję garażu na dwa samochody (dwie bramy wjazdowe).

Zaletą nieruchomości jest jej lokalizacja przy zacisznej ulicy z minimalnym ruchem samochodów. Dzięki takiemu położeniu okolica jest bezpieczna i spokojna. Otoczenie nieruchomości stanowi niska zabudowa jednorodzinna i las. Droga dojazdowa - asfaltowa.

TERENY ZIELONE ORAZ INFRASTRUKTURA MIEJSKA W ZASIĘGU SPACERU!
Atutem nieruchomości jest fantastyczna lokalizacja w otoczeniu terenów rekreacyjnych na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. W bliskim sąsiedztwie domu położony jest Nadwarciański Bór Sosnowy oraz malownicza trasa spacerowa i rowerowa wzdłuż rzeki Warty. Do plaży nad Jeziorem Jarosławieckim to jedynie 20 min. przyjemnej jazdy rowerem przez las.
W zasięgu spaceru znajdują się m. in.: delikatesy Arturo, Rynek z licznymi sklepami, restauracjami i biblioteką, bazarek, znana piekarnia i cukiernia Błaszkowiak, Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny Sportoteka wraz z boiskami sportowymi, Muzeum Arkadego Fiedlera, szkoła podstawowa, liceum oraz przedszkole publiczne.

BLISKO POZNANIA I DOBRA KOMUNIKACJA!
Dojazd do Poznania jest możliwy w ok. 20 min. Dla niezmotoryzowanych dostępne są autobusy i pociągi sprawnie komunikujące Puszczykowo z Poznaniem i sąsiednimi miejscowościami (dworzec kolejowy - 2,3 km). Na terenie Puszczykowa kursuje bezpłatna linia autobusowa!

CENA: 2.300.000 zł

Ta wyjątkowa nieruchomość może być Twoja! Zadzwoń już teraz i umów się na prezentację tego niezwykłego domu!
  • powierzchnia: 350 m2
  • powierzchnia działki: 1270 m2
  • liczba pięter w budynku: 1 piętrowy
  • liczba pokoi: 6 pokoi
  • liczba łazienek: 1 łazienka
  • parking: garaż wolnostojący
  • rok budowy: 1980
  • numer oferty: 34964498454
  • data dodania: 11 Marzec 2025
  • data ostatniej aktualizacji: 11 Marzec 2025


Dane kontaktowe

Logo agencji

City And Home Radosław Kasperski

ul. Czerska 18 00-732 Warszawa

tel: +48 603 343 015

Zdjęcie agenta nieruchomości

Radosław Kasperski

tel: +48 781 437 875

Osoba do kontaktu: Agnieszka Tyczka